Tartósítás régi módszerekkel
Kiadó:
”Kauten Mihály Etnobotanikai és Népigyógyászati” Alapítvány
Oldalszám:
132

Herbáció bookazine

2. - Tartósítás régi módszerekkel

Gyógynövényes üdítőitalok készítése
Legfrissebb lapszámok

3. - Gyógynövényes üdítőitalok készítése

A tartalomból

 

Tartósítás régi módszerekkel

Régen az emberek úgy tudták tartósítani a kertben termett zöldségeiket, gyümölcseiket, valamint az erdőről, mezőről begyűjtött vadon termő ehető növényeket, hogy nem használtak tartósítószert – mert az nem is volt. Hőkezeléssel, dunsztolással és bizonyos fűszerek hozzáadásával, a légmentes lezárással meg tudták akadályozni a lekvár, befőtt, vagy bármilyen házilag készített termék megromlását. Tudták, hogy lehet alkoholban, olajban, ecetben tartósítani. Ismerték a trükköket arról, hogy bizonyos mennyiségű cukor, vagy só szintén tartósító hatású: ez az alapja a gyümölcssajtok készítésének. Az aszalt, szárított gyümölcsök esetén pedig a víz elvonása és az emiatt bekövetkező cukor koncentráció emelkedés miatt állnak el hosszú ideig e finomságok.

A Herbáció magazin immár 14. éve szolgálja a növények különleges felhasználása iránt érdeklődő olvasótáborát. Ebben a könyvben a hagyományos tartósítási módokat gyűjtöttük össze sok recepttel. Bízunk benne, hogy sok ötletet merítenek majd belőle azok is, akik otthon, családjuk örömére foglalkoznak befőzéssel, azok is, akik őstermelőként eladásra készítenek különlegességeket.

Célunk, hogy sok erdőt-mezőt járó kiránduló is ismerkedjen meg az ehető vadon termő növényekkel, és e különleges ízeket minél többen élvezhessék ne csak nyáron, hanem tartósítva télen is.

Nagy Z. Róbert

Bővebben
Ajándékba adnád?

A kosár oldalon válaszd ki az “ajándékba adom” lehetőséget és add meg a címzett adatait.

Digitális
Herbáció bookazine digitális lapszám

1.995 Ft /lapszám

Az árak bruttóban értendők.

További lapszámok