Magazine issues
Múlt-kor történelmi magazin – Szoknyával a politikában
Kapható az újságárusoknál, benzinkutakon, Tesco, Spar, Auchan és Libri üzletekben!
Ki volt az első magyar képviselőnő? Hogyan került az Egyesült Királyság élére Margaret Thatcher? Miért ellentmondásos Indira Gandhi megítélése? Hogyan vált országa egyik legismertebb közéleti szereplőjévé Golda Meir? Kiderül a Múlt-kor téli számából. A magazinban a női politikusokon kívül olvashattok még a Kádár-korszak ABBA-kultuszáról, Wágner Levente hadnagy doni naplójáról, történelmi jóslatokról, Mozart utolsó útjáról és még a töltött káposzta eredetéről is.
Múlt-kor történelmi magazin – Ármány és szerelem a Fehér Házban (EXTRA)
Kapható a Libri üzletekben!
Melyik elnök beiktatási beszédén vettek részt későbbi gyilkosai? Hány évesek voltak az USA első asszonyai férjük mandátumának kezdetekor? Kire támadtak rá női merénylők? Ezekre és még sok más, az Egyesült Államok vezetőivel kapcsolatos kérdésre ad választ a Múlt-kor őszi különszáma. De az is kiderül, hogy kiben talált vigaszt Arany János lányának elvesztése után, vagy hogy I. Rákóczi György milyen módszerekkel nevelte fiait, hogy méltóvá váljanak a...
Múlt-kor történelmi magazin – 1944 – A szégyen éve
Kapható a Libri könyvesboltokban is!
Mit lehetett tudni a holokausztról 1944-ben Magyarországon? Milyen sors várt a munkaszolgálatosokra a keleti fronton? Hogyan zajlott a hétköznapi élet a pesti gettóban? Milyen szerepet játszottak a házmesterek a vészkorszakban? Megtudhatjátok a Múlt-kor őszi számából! A 178 oldalas magazinból az is kiderül, hogy milyen volt Winston Churchill ifjúkora, miért indult el Percy Fawcett El Dorado keresésére és hogyan születtek Vermeer nevezetes festményei.
Múlt-kor történelmi magazin – Hírhedt emberrablások
Kapható a Libri könyvesboltokban is!
Hogyan került a németek kezébe ifj. Horthy Miklós? Miért rabolták el Castróék a világbajnok autóversenyzőt? Mi történt a Lindbergh bébivel? Kiderül a magazinból. Ahogy az is, hogy mennyi köze van a holdnak Beethoven Holdfényszonátájához, hogyan tört össze Marilyn Monroe amerikai álma, vagy hogy ki volt Klára, a kéttonnás szupersztár.
Múlt-kor történelmi magazin – Mesés mítoszok és kivételes teljesítmények (EXTRA)
Mit tett Emmeline Pankhurst a nők jogainak elismertetéséért? Mi a szellemhadsereg és miért alkalmazták a II. világháborúban? Hogyan végződött Tesla és Edison áramháborúja? Miért Newton a sértődékeny zseni? Kiderül a tavaszi extra különszámunkból! A magazin nem része az előfizetésnek!
Múlt-kor történelmi magazin – Tróntól a Szentszékig
Kapható a Libri könyvesboltokban is!
Ki volt a Nyakékek Úrnője? Miért akarták Taorminában tartani Csontváry grandiózus festményét? Milyen szerep hárult az „alagútpatkányokra” a vietnámi háborúban? Pázmány miért került konfliktusba a pápával? A válaszokat keresd a magazinban!
Múlt-kor történelmi magazin – Idegenbe szakadt színészeink
Miért nem futott be Hollywoodban Jávor Pál? Kiket szórakoztatott Amerikában Kabos Gyula? Mely szerepekben imádta a madridi közönség Muráti Lilit? Miért fordított hátat örökre a hazájának Karády Katalin? Hogyan szakadt félbe Krencsey Marianne tündérmeséje? Ki volt a Meseautó magányos utasa? A Múlt-kor téli számában most a fenti kérdésekre is választ találtok. Az idegenbe szakadt színészeink mellett olvashattok még halálra ítélt tudósokról, a jazz félénk királynőjéről és egy gyermekmentő magyar hősről is.
Múlt-kor történelmi magazin – 33 figyelemre méltó női sors a magyar történelemből
Ki volt az első magyar pilótanő? Miért nem kedvelték a kortársak Kossuthnét? Hogyan lett a rabszolga Sass Flórából angol lady? Ki az a keszthelyi lány, akit 1929-ben Miss Európává is megválasztottak? Milyen körülmények között élt Kádár János és felesége? Mivel hódította meg kedvese szívét Széchenyi? Hány gyermekét temette el Horthyné? Kik voltak az aradi vértanúk özvegyei? Asszonyok a hatalom árnyékában, sorsgyötörte anyák, művészek és múzsák — őszi különszámunk 33 kivételes női sorsot mutat be a magyar történelemből.
Múlt-kor történelmi magazin – Életüket és vérüket
Mi a közös az Esterházy, a Zrínyi, a Pálffy, a Mikes és a Hunyadi családokban? Ifjú tagjai az életüket és vérüket adták a hazáért. Az őszi számunkban rajtuk kívül olvashattok még a Bruegel festődinasztia műhelytitkairól, híres gépeltérítésekről, Arany Jánosék margitszigeti ebédeiről és az ördög hegedűsének legendáiról is. Most +16 oldal extra tartalommal!
Múlt-kor történelmi magazin – Kedvenc keddi sorozataink
Melyek voltak az első kedvenc tévésorozataink? Milyen démonok ellen harcolt Judy Garland? Ki volt a magyar Robin Hood? Kik nyugszanak a mohácsi sírokban? Ki lopta el Haydn koponyáját? A nyári számban most ezekre a kérdésekre is választ talál!
Múlt-kor történelmi magazin – 2023. tavasz: Régi csibészek
Mit jelentettek az ügynökök az Illés, az Omega, a Kex, a Beatrice vagy a CPg zenekarról? Ki volt Rudolf trónörökös magyar nevelője? Mit tudunk Szent István életkoráról? Kiderül a magazin tavaszi számából. Most +16 oldal extra tartalommal!
Múlt-kor történelmi magazin – 2022. tél: A szeretet mártírjai
Mi a közös Apor Vilmosban, Kucsera Ferencben és Slachta Margitban? Az életüket áldozták embertársaikért. A szeretet mártírjain kívül olvashatnak még a magányos Maria Callasról, Alfred Nobel kalandos életéről és Sisi botrányos unokahúgáról is.
Múlt-kor történelmi magazin – 2022. ősz különszám: Lenyűgöző történeteink
Sokszor még a legapróbb dolgok mögött is rejtőzhetnek izgalmas történetek. A bennünket körülvevő világ és a mögöttünk hagyott pár ezredév tálcán kínálja ezen események sokaságát, és ha bepillantunk a színfalak mögé, felsejlik: mennyi apró véletlen és kudarc nyomán valósulhat meg egy elképesztő találmány vagy teljesítmény. Mert ne higgyük, hogy például a biztonsági öv és a fagylalttölcsér feltalálása között van egy fikarcnyi különbség is. Valójában évszázadok meghökkentő találmányai, sorsfordító tragédiái és szédületes sportteljesítményei szövik át lenyűgöző történeteinket.
Múlt-kor történelmi magazin – 2022. ősz: Megrázó másnapok
Nagyjából úgy vagyunk a nevezetes történelmi események másnapjaival, mint az olimpiai ezüstérmesekkel: senki sem emlékszik rájuk. Pedig ezek a megrázó másnapok sokszor sokkal érdekesebbek voltak, mint az előző napi történelmi pillanat. A Múlt-kor őszi száma ezekbe az időszakokba enged bepillantást nyerni. Legfrissebb számunkban olvashatnak még a régi budai szüretekről, Leonardo da Vinci életéről és művészetéről, Bécs elfeledett múzsájáról, bizarr adókról és Alba hercegnő mesés életéről is.
Múlt-kor történelmi magazin – 2022. nyár: Mesebeli menyegzők
Ki volt Mozart ismeretlen nővére? Minek állít emléket India ékköve, a Tádzs Mahal? Kik voltak a spanyol polgárháború külföldi önkéntesei? Hogyan készült a házasságra Aragóniai Beatrix, Marie Antoinette vagy Grace Kelly? Milyen bakikat követett el Lady Diana és Károly herceg „az évszázad esküvőjén”? Kiderül a magazinból!
Múlt-kor történelmi magazin – 2022. tavasz: Megbízható elvtársak
Mi jellemezte Aczél György kultúrpolitikáját? Miért kerülte a rivaldafényt Apró Antal? Hogyan lett a belügyes gyakorlattal rendelkező Tömpe Istvánból tévéelnök? Miért lépett ki a pártból a szókimondó Marosán György? Ki volt a ‘80-as évek sajtócézárja? Kiderül a magazinból. Ebben a számban a megbízható elvtársakon kívül olvashatnak még Felix Mendelssohn nővéréről, a szintén zenész Fannyról, az igazi Richelieu bíborosról, a Közel-Kelet angol felfedezőnőjéről és híres királygyilkosságokról is.